Jaké používám pomůcky – GPS

11. července 2006 v 20:20 | Andy |  Cyklistika - vybavení
Ještě než jsem si koupila Polary, toužila jsem po sporttesteru s vyhodnocováním na PC. Když jsem zjistila, že Garmin nabízí takový sporttester a to ještě navíc s funkcí GPS, moc dlouho jsem neváhala a model Forerunner 301 jsem si koupila (cena i s držákem na kolo 9.500 Kč).

Určitě to není špatný přístroj, ale SW na vyhodnocování nesahá tomu od Polaru ani po kotníky. Velkou výhodou je však funkce GPS. Jedná se sice o GPS nemapovou, to znamená že zaznamenává trasu, jako podklad však není vidět mapa. Obojí se spojí až když se z GPS přetáhnou data (přes USB) do SW TrainingCenter. Pak je projetá trasa pěkně vidět. Já Garmina používám pproto, že to s mojí orientací na neznámých místech není zrovna nejslavnější a tak když někam dojedu a hrozí, že bych po cestě zpátka zabloudila, nechám se navigovat zpátky :-)
Po vánocích začal na Garminovi zlobit konektor a také hrudní pás snímající tep, takže to dopadlo tak, že jsem ho reklamovala. Byla mi nabídnuta buď oprava, nebo za doplatek cca 2000 Kč úplně nový, renovovaný model - Forerunner 305. No, kdo mě zná, je mu jasné, že jsem nemohla odolat :-). Tento model je mnohem lepší, je menší a má oproti starší 301 vychytáno mnoho chyb, i SW doznal zlepšení. Tak ho mám jako hračku a zatím ho vozím, ale co mám Polara, už ho nedokážu tolik ocenit, takže ho časem prodám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marty321 marty321 | Web | 17. září 2008 v 20:30 | Reagovat

pokud byste rádi kvalitní sporttestery a podobné věcičky tak musíte klikat na web...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama