Plány na příští rok

15. srpna 2006 v 15:15 | Andy |  Cyklistika
Začínám přemýšlet o příštím roce. Ten letošní, byl v podstatě můj první cyklistický. Získávala jsem kondici a techniku, poznávala atmosféru závodů, vylepšovala vybavení. Vypadá to, že najedu tak 3.500 - 4.000 km, což považuji za celkem slušný start. Je na čase dát si nějaké cíle do příštího roku a také naplánovat, jak jich dosáhnout.

Tak tedy k cílům. Co se týká najetých kilometrů, ráda bych dosáhla mety 5.000. Uvidíme, jestli to bude z časových důvodů reálné. Co se týká závodů, očekávám zlepšení :-) Chtěla bych jich objet více, pečlivě je vybírat a připravovat se na ně, ne se někam bezhlavě hlásit jako letos.
Rozdělím-li závody na tři skupiny, dostávám: silniční, MTB a MTBO.
Silniční: pokusím se objet celý seriál časovek KPO. Tam vidím i šanci dostat se občas na bednu. Ze silničních maratonů určitě zopakuji Krále Šumavy a budu hodně zvědavá na roční pokrok. Jestli se znovu půjdu smažit do Křivoklátského pekla ještě nevím, možná vyzkouším něco nového, jako např. Rampušáka nebo Sudety.
MTB: Král Šumavy určitě. Příští rok bych se chtěla vejít do 6-7 hodin. TransBrdy mě nějak nenadchly, ty asi vynechám. Naopak vyzkouším něco nového, možná nějakou drsňárnu, jako Sudety nebo Drásala.
MTBO: Švih pod Kačákem byl fajn, ten si dám znovu, stejně jako Bakov Devils, což je skvělý závod. Bike Adventure asi vypustím, dost mě letos naštvala. Jestřebí hory bych si také ještě zajela. Zajímavý by byl etapák Six Numbers, nebo ještě něco úplně nového.
Letos jsem většinu závodů jela s cílem dojet v časovém limitu, v příštím roce bych se chtěla umisťovat v první polovině závodního pole.
Smělé cíle? Vím i jak jich dosáhnout :-) Příští rok nesmím podcenit najíždění základních kilometrů. Kromě běžek, na které se těším už teď, musím začít přes zimu jezdit pravidelně na trenažeru, i když je to "hroznej opruz". Za zimu a jaro potřebuji mít minimálně tisíc, v lepším případě 1500 km. Když to vyjde, ráda bych se vypravila najíždět jarní kilometry někam do tepla. Mallorka je prý super. Jak jsem si ověřila, pěkné silnice a roviny na najíždění kilometrů mám i v okolí naší chaty - u Chlumce nad Cidlinou, takže se určitě minimálně na pár víkendů vypravím východním směrem. Pak budu pokračovat podle Carmichela a jeho fází, zkouším to už letos, ale ještě to není ono, hlavně tu ZV jsem nezvládla úplně dobře. Zase bych ráda absolvovala silniční tréninkový kemp v Jeseníkách, ten letošní byl naprosto skvělý.
Na podzim půjdu znovu do CASRI, řekla bych, že se mi zóny TF posunuly, cítím pokrok, potřebuji to ještě vědecky ověřit a změřit :-) Podle těchto dat se pak mohu věnovat tréninku.
Přes zimu vlítnu kromě běžek zase na posilovnu, 2x týdně je to nutné, zaměření na břicho, záda+ramena, nohy (stehna, lýtka) a ruce (biceps, triceps).
Zkusím také konečně splnit své předsevzetí co se týká strečingu, zatím ho příliš flákám a vím, že je to špatně.
No a pozornost budu věnovat i stravování, správnému pitnému režimu, stravě založené na kvalitních sacharidech a dostatku proteinů.
Když to všechno splním, musím se zase posunout o kus dál, ne? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama