Ještě k Bike srazu na Vysočině

6. září 2006 v 9:00 | Andy |  Cyklistika
Z webu pořadatelů jsme stáhla popisy tras, které předkládám v originále (jako neznalec místního terénu jsme vůbec nevěděla kudy jedeme :-)

1. vyjížďka - sobota
První metry nás zavedly toupáním ke dvoru u Třech křížů, a následovala taktéž neznačená cesta kolem Nové Vsi, přes Dlouhé, Branišov, Rozsoch kde jsme se konečně napojili na červenou turistickou značku. Ta nás zavedla přes Vojetín do Bystřice nad Pernštejnem. Následné prudké stoupání na Bratrušín prověřilo technickou zdatnost každého jedince a následně také stabilitu a jistotu v technickém, ale rychlém, sjezdu do Kozlova (1 defekt) resp. ke Štěpánovu. Po krátké tankovací zastávce v tamní hospůdce jsme tekutiny rychle vypotili ve dlouhém a technicky náročném stoupání do Pivonic. Místy doslova zarostlá stoupající pěšina s nutností prokousat se roštím a slunce v zádech dala každému řádně zabrat. Z Pivonic kousek do kopečku ke zřícenině Zubštějn, kde proběhlo společné focení.Sjezd přes Kobylnici do Víru byl sice hooodně rychlej, ale díky řadě prudkých serpentin značně nebezpečnej. Místy se nám naskytl nádherný výhled do údolí Víru, který stál za zastavení a vyfocení, prostě nádhera. Ve Víru nás čekala zastávka na oběd, která se díky "rychlé" obsluze protáhla na bezmála dvě hodinky (oprava druhého pomalého defektu). Jak je naším zvykem opět jsme po obědě zařadili menší kopeček. Tentokrát nás na vytrávení čekalo stoupání na hráz Víru a následně na Karasín s průměrným stoupáním 4 z celkové škály 1-5...... Z Karasínu nás čekal pěkný sjezd po louce a vydrápání se ke kostelíku ve Vítochově. Dále již po zelené přes Písečné, Lísek až do Zubří. Dále to bylo již přímo do Nového Města po silnici.
2. vyjížďka - neděle
Sraz v 9hodin rozdělení na kategorie a krátce po deváté se vydáváme směrem ke koupáku, dále Ochozou až na Vlachovák a přes Vlachovice na Tři Studně. Pak pěkně zvlněným terénem na Fryšavský kopec a odtud neznačenou dosti rozbitou cestou od těžby a dešťů dolů k Panákovy. Po několika nezáživných kopcích 4 kategorie (z celkové škály 1-5) a průjezdu kolem nějaké skály se dostáváme na asfaltku pod Dráteníčky. Po zelené to valíme na Milovy kde na nás čeká oběd a to v pravdě bleskový. Je to poprvé v historii, kdy se nám daří bezproblémově najíst a za hodinu opět vyrazit. Dále jedeme cestou necestou polem nepolem z Blatin kolem Dráteníčků na Samotín, Kadov a opět přes nějakou skalku na Studnice. Máme čas a tak si dáváme pauzu a něco na svlažení. Pak už jenom dole kopcom po sjezdovce a přes Maršovice do Města.
Fotky a videa z celého víkendu jsou k nahlédnutí zde:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama