Střípky II.

5. září 2006 v 12:20 | Andy |  Cyklistika
V sobotu se jede Král Šumavy. Pro mě nejdůležitější závod sezóny. Když jsem si kupovala silniční kolo, byl pro mě právě Král a jeho zdolání jednou z hlavních motivací.
Vlastně by se dalo řící, že právě pro tento závod jsem celý rok trénovala. Teď jak se blíží, začínám být čím dál víc nervóznější. Uklidňuji se tím, že "o nic nejde, je to prostě jen jeden závod z mnoha, takových ještě bude". Také tím že mám dobré kolo, už i nějaké závodní zkušenosti a také celkem dost najeto (4.000 km). Ale pořád mi to nějak nestačí.

Prostě se bojím. A nechci se vidět ráno před závodem :-) Teď mě ještě rozhodilo to, že na mě už pár dní něco leze, nějaká chřipka nebo co. Začalo to už ve Francii, bolest hlavy a v krku, únava, pocit jako když vás někdo přetáhne po hlavě palicí. Láduju do sebe Modafeny a modlím se abych byla do soboty fit. Dnes jsem kvůli tomu zrušila i plánovanou vyjížďku na silnici, což mě hodně mrzí. Štve mě že jsem celý rok zdravá a teď, před "dnem D" se objeví nemoc.
No nic, musím se s tím poprat, každopádně v sobotu v devět budu stát na startu a drát se dopředu a dám do toho všechno. Ono to nějak dopadne.
Potkám se tam se spoustou Vinohradských šlapek, pojedou různé trasy, na krátké budeme tuším čtyři. Jede také Petr a Dana, oba krátkou. Petrův cíl je zajet to pod šest hodin, což obnáší průměrnou rychlost 26 km/h, která se mi v těch kopcích zdá smrtelná. Šlapky nám to naplánovaly za 6:30 hodin s průměrkou 23 km/h. Můj vlastní cíl je dostat se pod sedm hodin. Tak uvidíme co se komu vyplní :-)
Jinak Jirka pojede v neděli další časovku KPO, bude to ostrý test nového silničního kola. Na to jsem také hodně zvědavá. Vedli jsme dost debat na téma jak velké jsou rozdíly v takovémhle závodě v horském kole (na kterém jel Jirka časovky dvě) a silničním. Je jasné, že znát to být musí, otýzka je, jestli ho to posine dopředu nepatrně - tj. o dve, tři místa, nebo jestli bude skok významný - z posledních pozic se přesune do středu tabulky. Takže v neděli vyluštíme další část tajenky.
Poslední poznámka - o víkendu skončil proslulý cyklistycký veletrh Eurobikes. Ráda bych se tam někdy podívala, je to určitě moc zajímavá akce. Některé informce o ní jsou k dispozici v tomto článku: http://www.singletrackworld.com/article.php?sid=2125
Firmy se předvádí s novými produkty na příští rok a rozhodně je na co se dívat. Fotky - a že je jich spousta - jsou zde: http://photoalbum.powershot.de/album.php?albumid=12139
Některé designy jsou trochu šílené :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama