Poslední šlápnutí

29. října 2006 v 11:27 | Andy |  Závody
Na sobotu 28.10. byla naplánovaná již tradiční akce Vinohradských šlapek - Poslední šlápnutí. Jedná se o klubový závod na 50 km (pět okruhů). Start byl v jedenáct hodin dopoledne. Vyráželi jsme společně s Jirkou, ale trochu jsme podcenili dopravní situaci na Baranďáku a tak jsme dorazili asi o deset minut později. Všichni už tedy byli na trati.

Rychle jsme naskočili na kolo a vyrazili za nimi, po cestě jsme potkali dalšího opozdilce Matese. Za chvíli se Šlapky vynořili za námi, dali nám jedno kolo. Jirka se ohlédl a povídá: "Ti jedou nějakým výletním tempem". Po chvíli ale asi změnil názor, neboť se kolem nás balík prohnal a než jsme stačili zareagovat, zmizel nám z dohledu. No nic, pokračovali jsme sami. Neujeli jsme ani první okruh a já to chtěla vzdát. Nešlo mi to ani trochu. Pálily mě plíce a krk, nemohla jsem popadnout dech, hrůza. Naléhala jsme na Jirku ať závodí a honí skupinu, že já to asi zabalím, ale domítl, že to spolu pojedeme rekreačně. Pokračovali jsme tedy a jak se tělo pomalu rozpomínalo na zátěž z předchozách měsíců, aklimatizovalo se a jelo se mi líp.
Když kolem nás občas projel nějaký osamělý jezdec, budily se ve mě zase závodní pudy a chtěla jsem ho stíhat - bohužel mi akorát strašně vylítla tepovka a já po chvíli odpadla. Na to že to byl v podstatě rovinatý terén se mi jelo fakt dost zoufale. Ve třetím kole mi navíc začaly tuhnout nohy, takže jsem byla ráda, že jsme zakonili okruh čtvrtý. Balík už byl v cíli, do pátého okruhu už jsme se nepouštěli.
Byla jsme ráda že můžu slézt z kola. Závod po téměř dvouměsíčním výpadku asi opravdu není to pravé ořechové. Budu se holt muset spíše pomalu rozjíždět. Také začnu codit zase do posilovny, je hrozné jak mě po čtyřiceti kilometrech na kole bolí nohy.
Statistika: vzdálenost 38,2 Km, čas: 1:28, TF 159/182, rychlost: 26/56,1 km/h, kadence 84/119, vzestup 380m.
Vzhledem k ujetým 4 kolům z 5 to bylo pro závod DNF :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama