Asi jsem pivař :-)

7. listopadu 2006 v 12:57 | Andy |  Různé
26. a 27. října jsme byla pracovně na konferenci v Českých Budějovicích - Krajský rok informatiky. Konference byla celkem dobrá a splnila účel, navázala jsem nové kontakty, takže po pracovní stránce to bylo OK. Ve čtvrtek večer nás organizátoři v rámci programu vzali do Budějovického pivovaru. Na večeři s programem. Bylo tam asi 50 lidí - zejména z krajských úřadů a pak z IT firem, zábava byla docela dobrá. Dostali jsme kachnu se zelím a knedlíky, tu jsme splachovali Budvarem. Vypila jsme skoro dva a k tomu ještě panáka koňaku, takže jsme měla velmi dobrou náladu. Po večeři přišly na řadu soutěže. Zaujala mne ta v pití piva.

Hlavní cenou byl totiž video iPOD. Jak už jsem byla trochu opilá, nepochopila jsme dobře pravidla a myslela jsem, že jde o to kdo rychleji vypije třetinku piva. To musím zvládnout, říkala jsem si a tak jsme se nahlásila. Zájem byl velký, ale organizátoři se to rozhodli udělat zajímavější tím, že vybrali dvě ženy a jednoho muže. Stoupli jsme si ke stolu a začali nám nosit piva Jaký šok když přede mne postavili tři! Nadávala jsem si na co jsem se to zase nahlásila, ale couvnout už nešlo. Závod byl odstartován. Popadla jsem jednu sklenici a lila to do sebe. Šlo to celkem dobře, až na to že už po té první jsme měla dost, z ledového piva mi tuhlo hrdlo bublinky dělaly problémy :-) Vrhla jsem se na další, šlo to o poznání pomaleji, navíc jsem už začínala cítit jak mi to stoupá do hlavy. Začala jsem dělat mezi loky krátké pauzy a po chvíli jsem i druhou sklenici zvládla. S odporem jsme popadla třetí a hodila očko po soupeřích - byli teprve v polovině druhé sklenice! Rázem mi stouplo sebevědomí a já se na pivo vrhla s novým elánem. Ale šlo to ztuha. Pila jsem pomalu a snažila se obsah v sobě udržet. Pořadatelé i fandící diváci mne mohutně povzbuzovali. Poslední lok a praštila jsem sklenicí o stůl. Byla jsem suverénně první! Nějak jsem si to už ale neuvědomovala, poněvadž jsme se naprosto "sťala" :-) Dostala jsem basu piv a právo losovat první ze tří tašek. V jedné byl video iPOD, ve druhé normální iPOD a třetí byla prázná. Neměla jsem sílu něco vybírat, tak jsem popadla tu co mi byla nejblíž. Podlamovaly se mi nohy, tak jsem se musela chytit kraje stolu, stála jsem tam se svěšenou hlavou a zhluboka dýchala, diváci jásali. Bylo to veselé :-) Ostatní soutěžící teprve dopili a také si vylosovali svojí tašku. Pak jsme se měli všichni naráz otevřít. Otevřela jsem tedy hlavní kapsu, šmátrám tam a nic. Pořadatel za mnou přišel a ptá se tak co, co tam mám. A já jen smutně pokrčila rameny a zaskřehotala jsme (pivo bylo strašně ledové, nemohla jsem pak mluvit) že nic. A on na to "ale, ale" a otevřel jinou kapsu, které jsme si ani nevšimla (vždyť říkám že jsem byla opilá) a vytáhl video iPODa!!! Byla sjem v šoku, ale moc mi to nemyslelo, jen jsme zaskřehotala že děkuju, blbě jsem se usmívala na všechny strany a šla jsem si sednout a pro příští hodinu konzumovat kafe a vodu.
Ostatní se pak ještě rozlezli popíjet do barů v Budějicích, já jsme byla ráda že jsme se dovlekla na pokoj. To, co jsem vlastně vyhrála jsem si pořádně uvědomila až ráno a popíšu to v dalším článku :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama