Střípky III.

7. listopadu 2006 v 12:09 | Andy |  Cyklistika
Takže konečně je to tady, trenažer je opravený! Nejvíce asi zabraly neustálé telefonáty a "výhrůžky" že chceme zpátky peníze. Sadílek dodal kompletně nové všechny části trenažeru - jen brzdná jednotka je původní. Pevně doufám, že už se nic nepokazí, neměla bych na to nervy :-)
Jirka se také vzhlédl ve válcích a zřejmě si oblíbil značku Tacx, takže si je pořídil od nich. Vypadají úplně jinak než Eliťácké, konstrukce se zdá křehčí, plastové válce jsou užší. A také nemají zvednuté okraje, takže nevím jestli najdu odvahu na ně vlézt :-)

Už bych ale rozhodně měla začít jezdit, kondice je fuč a 18.11. jsou TransBrdy. Snad se povede vyjet tuto sobotu se Šlapkami na "Vítání svatého Martina".
Pavoučka už začínám zbrojit na novou sezónu. Dostane 10-ti rychlostní kazetu - nejspíš Mirage 2007 (12-25). K tomu nové páky - Centaur, model 2006. Ten nový model nechci, zdá se mi že systém řazení je horší. A když už budu měnit páky, asi rovnou pořídím i řidítka, po kterých toužím už dlouho. Karbonové anatomické. Strašně se mi líbí ty od Pellsu - http://pcshop.pells.cz/shop/default.asp?cls=stoitem&stiid=4737. Ale ta cena! Dát 5.000 jen za řidítka mi přijde jako hrozná magořina. Tak jsme pátrala po levnější variantě a našla jsem řidítka P-LIGHT. Prý je to naprosto to samé, vozí je nějaký člověk z Jilemnice z Německa. A stojí "jen" 2.700 Kč!
Nechci koupit zajíce v pytli a tak jsme v kontaktu s klukem, co si je koupil a mám od něj recenzi:
"Můžu tě ujistit, že ty řídítka jsou naprosto identická jako ty od Pellsu. Tím identická myslím, že jsou vyrobena v jedné továrně - jen na jedno balení se napíše PELL´S a na druhé P-LIGHT. Nejedná se ani o žádnou druhou jakost nebo tak něco. PELLS totiž není výrobcem, jak někdy tvrdí, ale ve většině případů pouze zadá výrobu někde do asie. Ty řídítka má ve svém katalogu asijský prvovýrobce a nabízí je prodejcům s jakýmkoliv potiskem - třeba PELLS nebo P-LIGHT. Mimochodem ty samé řídítka jsou k vidění u docela dost výrobců a to i na kolech za třeba 100 000,- (katalog jednoho takového mám v práci, takže Ti zítra můžu
poslat odkaz). Příležitostně se pracovně nacházím u vykládky kontejnerů z asie takže o
tom kdo je výrobcem něco vím :-).

K řídítkům:
Najel jsem na nich něco přes 5000 km a jsem maximálně spokojen - můžu je jen doporučit. Perfektně padnou do ruky - dokonce mě přestaly brnět prsty při delších jízdách. Tuhost je taky ok - i když vážím jen 72 kg takže to nemůžu až tak posoudit. Tlumení vibrací je taky oproti hliníkovým trochu poznat - hlavně na cestě kde je hodně drobných nerovností. Ale samozřejmě nečekej, že to pobere výmoly na českých cestách.

Výrobce má stránky tady http://www.p-light.de/plaufraeder.php ale nejsem si jistý jestli tam někde jsou. Ofiko se k nám nedováží, to má u nás PELLS ošetřeno, ale vozí je z německa nějaký Ruda Špicar, stačí mu napsat mail a pošle ti je na dobírku i z dokladem z obchodu a se zárukou. Refererence jsou na něho slušné, takže není důvod se bát. Mail na něho je rroad@seznam.cz
Takže fakt nevěř tomu že ten karbon nebude kvalitní :-)
Ty samé prodává např Microtech a na svá kola je dává třeba Basso
http://www.bassobikes.com/en. Což rozhodně nejsou konfekční kola za pár
tisíc :-). Detail řídítek:
http://www.bassobikes.com/en/products/details.php?sectionid=42&itemid=175&begincount=&pathtype=&PHPSESSID="
Tak do nich asi půjdu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama