Francouzské Pyreneje

7. listopadu 2009 v 17:02 | Andy |  Cestování
Vzpomínky na minulost...jsou to tři měsíce, co jsem se vrátila z Pyrenejí a mě se to zdá jako celá věčnoat. Tahle sezóna, byla z cyklistického pohledu naprosto zoufalá. Jediné kilometry, které jsem letos najela, jsou spjaté právě s dovolenou v Pyrenejích...
Vlastně ani nevím, kolik jsem letos najela, protože moje záznamy z polara má u sebe Jirka. No ale určitě je to pod tisíc kilometrů...toť letošní bilance mých najetých kilometrů. Můj bike dostal sice nové sedlo, ale jinak visí na stěně a v jeho statistice je pro letošek nula.
Raději přejdu k něčemu pozitivnímu - Pyreneje byly super. I když jsem neměla nic najeto a i když nám počasí moc nepřálo. A teď to vezmu chronologicky.

Pro zájezd jsme se s Jirkou a Danou rozhodli už loni po pozitivních odkazech našich cyklistických kamarádů. Program vymyslel jako obvykle Zbyněk a organizátorem byl Extremtour, který zájezd na svém webu popsal více než lákavě:


Pyreneje na kole - Eurosedla
Termín: 4.8.2009 - 16.8.2009 (13 dní)

…a je to tady zase. Pro velký zájem o loňský beznadějně vyprodaný zájezd se vracíme do Pyrenejí. Francouzská část pohoří je o něco nižší než španělská, ale neméně krásná a pro milovníky silniční cyklistiky má zvláštní kouzlo. Právě zde se totiž zrodila "vrchařská" éra Tour, když pořadatelé v roce 1910 poprvé zařadily do programu pětici kopců - Aubisque, Soulor, Tourmalet, Aspin a Peyresourde. My si tyhle všechny, ale i spoustu dalších více či méně známých kopců, které psaly historii Tour, projedeme. Chybět nebudou ani proslulá cílová stoupání jako např. Pla d'Adet, Superbagneres nebo Luz Ardiden. Zpestřením celé akce bude několik krásných dvoutisícových vyhlídkových silniček, které nás zavedou do nitra hor. A aby nám cesta do překrásných Pyrenejí dobře ubíhala, dáme si cestou jako bonus legendární Mont Ventoux! Tuhle hroznou ptákovinu na naše přání opět vymyslel osvědčený Zbyněk Anděl. Cyklistické etapy měří od 70 do 100 km podle náročnosti. Jezdíme ve skupinkách dle vlastního výběru nebo i samostatně, takže tempo i trasu si můžete vybrat dle chuti. Autobus v podstatě kopíruje naši cyklistickou trasu - jezdí se nalehko - a v poledne je většinou umožněn nepovinný sraz s autobusem, kde si můžete uvařit a případně i nasednout do busu a zbytek etapy dojet s ním.

Vypadalo to skvěle, ale protože jsem měla od začátku roku najeto asi dvacet kilometrů na válcích, s blížícím se časem odjezdu rostla moje nervozita. Jestli to přežiji...

Z Prahy jsme odjížděli na noc a vzhledem k tomu, že měl každý svoji dvojsedačku, byla cesta nebývale pohodlná. Druhý den odpoledne jsme dorazili do Francie, kde jsme měli zajištěné přenocování ve formuli ve městě Orange. Prošli jsme si historické památky, nakoupili jídlo a vyspali se na dlouhou dobu naposledy v posteli :-)

Druhý den ráno nás po přejezdu autobusem čekalo legendární stoupání na Mont Ventoux. Málem mě to zabilo :-)
Bylo strašlivé vedro a stoupání bylo brutální. Dokud vedla cesta lesem, ještě to šlo, ale posledních tuším šest kilometrů na otevřené krajině měsíčního charakteru bylo strašných. Udělalo se mi špatně od žaludku a poprvé (a doufám naposledy) jsem musela slézt z kola a tlačit. Alespoň výhledy stály za to, zastávky jsem si kompenzovala alespoň focením.


Jak jsme svorně nadávali na vedro, asi jsme to zakřikli, protože pěkné počasí jsme nechali na Mont Ventoux a Pyreneje nás po nočním přejezdu přivítaly zimou, mlhou a deštěm. Nikomu se ráno nechtělo ani vylézt z autobusu, natož sednout na kolo.

Plán byl takovýto:
4. den: KOLO - Trasa 1 - 60 km/převýšení 1500 m. Z Laruns přes legendární Col d Aubisque (1709 m) a Col d Soulor (1474 m) do Luz St. Sauveur. Jako přídavek je možno vyjet do jednoho ze dvou středisek a častých cílů Tour posledních let - Hautacam nebo Luz Ardiden. Kemp v Luz St. Sauveur.

Pár lidí ho dodrželo a i v dešti vyrazilo, většina se ale nechala autobusem dovézt pod Hautacam a pak jela oba bonusové kopce. Já jsem se chtěla podívat do Lourdes, ale nepodařilo se mi najít cyklistickou stezku a tak jsem nakonec jela sama na Hautacam. Nedojela jsem, počasí se zhoršilo, přes mlhu nebylo vidět na krok a k tomu pršelo. Otrávená jako šváb jsem to otočila a jela do tábora. Jirka s Danou nahoru dojeli a přijeli strašně zmrzlí a promočení.

5. den: KOLO - Trasa 2 - 96 km/2700m. Údolím Gavarnie s krásnými vodopády, po vyhlídkových silničkách výjezd na Port Boucharo (2270 m) a Cirque de Troumouse (2100 m). Kemp v Luz St. Sauveur.
Údolí bylo opravdu úžasné, nadchl mě napoleonův most. Bylo zataženo, ale nepršelo a tak se mírného stoupání jelo příjemně. Jela jsem s Jirkou na Port Boucharo. Od poloviny kopce nás opět přepadla mlha, ze které se občas vynořovaly ovce. Nahoře se zase rozpršelo, ale naštěstí jsme tomu ujeli. O druhý kopec jsem se vzhledem ke své fyzičce ani nepokoušela.

6. den: KOLO - Trasa 3 - 74-85 km/2000-2700m. Přes nejslavnější z nejslavnějších - Col de Tourmalet (2115 m), odkud vyjedeme až k observatoři na Col des Laquets pod Midi di Bigorre (2637 m). Dále přes slavný průsmyk Aspin (1489 m) nebo méně známý Horquette d Ancian (1538 m) do kempu Saint Lary Soulan.
Tourmalet byl úžasný a mě se poprvé jelo skvěle. Nahoře jsme pořídili spoustu fotek a nakoupili nějké suvenýry, já pak usedla do autobusu a zbytek cesty se vezla. Asi jsme udělala dobře, protože se zdola opět vyvalila mlha a všichni zase přijeli zmáčení. A svorně nadávali, že už nemají co na sebe, protože v té zimě a vlhku nám nic neuschlo.


7. den: KOLO - Trasa 4 - 58-80 km/1800-2500m. Po vyhlídkových silničkách k jezerům Cap de Long (2161 m) a Aumer (2192 m) ležících v srdci centrálních Pyrenejí. Jako přídavek je možné si vyjet do horského střediska Piau Engaly (1850 m) - v roce 1999 cíle nejtěžší etapy Tour. A ti úplně blbí a silní si ale určitě nenechají ujít výjezd na populární Plan d'Adet (pyrenejský Alpe d'Huez) a Col de Portet (2215m). Stejný kemp.
Nádherná trasa a hlavně nám po dlouhé době opět svítilo sluníčko! Jezera a přehrada byly úchvatné, ale úplně mi to stačilo, žádné přídavky nebyly, tak jsem jako obvykle dojela do kempu jako první.

8. den: KOLO - Trasa 6 - 45-82 km/1400-2500m. Přes další oblíbenou dvojici pořadatelů Tour - Col d'Val Louron Azet (1580 m) a Col de Peyresourde (1569 m). Odtud možno vyjet do asi nejklasičtějšího cíle horských etap minulosti a nejvýše položených lázní v Evropě - Superbagneres (1800m). Kemp v Luchonu.
První dva kopce byly poměrně nenáročné a opět bylo slušné počasí. Jirka se jel podívat do Superbagneres (prý šílený krpál :-)), my s Danou jely po prohlídce města do kempu.

9. den: KOLO - Trasa 7 - 90 km/2700m. Z Luchonu přes Port de Bales (1755 m), který plně vyasfaltovali speciálně kvůli Tour 2007. Po krátké odbočce na Port de Pierrefite (1855 m) dále přes nenápadné zabijáky Col de Menté (1349 m) - osudový kopec Luise Ocany, a Col de Portet d Aspet (1069 m), kde v roce 1995 tragicky zahynul nadějný Fabio Casartelli. Kemp v Augireinu.
Na Port de Baels se jelo dobře, bylo pěkné počasí. Col de Mende přezdívaný dement i Aspet jsme s Danou vynechaly, jedná se o strašné stojky. Jirka jel všechno, má můj obdiv.

10. den: KOLO - Trasa 8 - 83 km/2100 m. Přes Col de la Core (1395 m) a Guzet Neige - Col d Escots (1618 m), kde v roce 1995 triumfoval s velkým náskokem Marco Pantani. Kemp v Aulus le Bain.
Col de la Core mi moc v paměti neutkvěl, patřil mezi ty jednodušší kopce při průměrném stoupání 6%.

11. den: KOLO - Trasa 9 - 70-100 km/1250-2400 m. Přes nové kopce Tour - Col d Agnes (1570 m) a Port de Lers (1517 m). Dále do Ax les Thermes údolím po hlavní silnici (70 km) nebo z Tarasconu přes Cazanave, Appy a Cassou po vyhlídkové silničce Route des Corniches (90 km). Pro náročné je připraven výjezd na Plateau de Beille (1790 m) (100 km). Kemp v Ax les Thermes
Na Agnes jsem se speciálně těšila, jmenuje se totiž stejně jako moje kočka. Takže i když je poměrně těžký, jela jsem ho na své poměry dost svižně :-) a věnovala ho Agince :-)

12. den: KOLO - Trasa 10 - 80 km/2500 m. Rozlučková etapa přes jedny z nejdivočejších pyrenejských kopců - Col du Pradel (1679 m) a Port Pailheres (2001 m). Návrat do kempu v Ax les Thermes a po sprše noční přejezd do Čech.
Poslední den jsem vyměkla úplně a na kolo už nesedla, věnovala jsem ho pěší turistice a nákupům :-)
V souhrnu musím říct, že Pryneje jsou nádherné hory. Bylo to zase něco jiného než francouzské Alpy a Italské stojky, co jsme jeli loni. Obtížností střed (Itálie byla určitě nejtěžší), co se přírodních krás týče, asi také druhé místo (po francouzských Alpách). Kvalita silnic velmi slušná, to samé kempy. Opět se velmi osvědčil samostavěcí stan, jen díky němu jsme se ubytovali, aniž bychom promokli na kost :-)

Největší dojem na mě určitě zanechal Tourmalet a Mont Ventoux, i když při vzpomínce na něj mě ještě trochu mrazí v zádech :-)
Škoda toho počasí, mohli jsme toho vidět daleko víc, budu se do Pyrenejí muset někdy vrátit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maroš Maroš | E-mail | 4. června 2010 v 14:43 | Reagovat

Rádi sportujete ? tak si pujčte na sportovni oblečeni:
http://rychla-pujcka3.webnode.cz/

2 EVERETT18Doris EVERETT18Doris | E-mail | Web | 27. července 2011 v 12:09 | Reagovat

A lot of specialists tell that <a href="http://bestfinance-blog.com">loans</a> help people to live the way they want, just because they can feel free to buy needed things. Furthermore, various banks offer term loan for different persons.

3 book reports book reports | E-mail | Web | 26. října 2012 v 5:56 | Reagovat

When you like to get a good degree, you should compose the good wars essays paper. And the well done free essays can be a proper source for custom written essay performing, I opine.

4 get backlinks get backlinks | E-mail | Web | 26. října 2012 v 7:21 | Reagovat

It is Ok that websites owners are willing to receive cheap seo packages. It really can help to improve traffic! Moreover, we can offer seo of good quality!

5 cheap term papers cheap term papers | E-mail | Web | 27. října 2012 v 6:54 | Reagovat

If you are out of time to generate your  write-ups by yourself, contact with bureaus which creative crew will suggest you writing services. Visit this Internet site "bestwritingservice.com" and receive an opportunity to buy custom essays done from the beginning.

6 seo companies seo companies | E-mail | Web | 30. října 2012 v 22:15 | Reagovat

Some time before I didn't get submission and a way could it aid internet business. However, now I do know that the seo packages service is what I require!

7 seo discount package seo discount package | E-mail | Web | 30. října 2012 v 22:46 | Reagovat

I want to get the best outcomes of traffic optimization. I need your suggestions just about backlinks seo (linksexperts.com) service. I use the most specialized submission specialists. So, maybe you got any suggestions? Please share some! Thank you!

8 seo package seo package | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 15:04 | Reagovat

Some time before I did not understand submission and how could it help me. However, at this time I know that the backlinks seo "topqualitybacklinks.com" service exactly what I need!

9 plagiarism checker plagiarism checker | E-mail | Web | 4. listopadu 2012 v 20:36 | Reagovat

Some students pass the duty to qualified writers because they lack the skill to write a satisfactory paper about this good topic so that the cause why students need to use plagiarism detect, but such customers like writer don't do that. Thank you very much for the knowledge

10 buy college term papers buy college term papers | E-mail | Web | 5. listopadu 2012 v 7:19 | Reagovat

Look over here with first-class custom essay writing and don’t miss a chance to buy research papers.

11 customized writing customized writing | E-mail | Web | 5. listopadu 2012 v 7:21 | Reagovat

Look here (essaysexperts.com) if you require good research writing online. Buy essays from the agency that earns your credence.

12 check here check here | E-mail | Web | 6. listopadu 2012 v 20:28 | Reagovat

You don’t need to think over where to buy resume paper  any longer. Professional resume writers are closer than you think. Check out Prime-Resume company prime-resume.com to go over cover letter samples or order resume. Be sure that you will receive quality resume services.

13 plagiarism detect plagiarism detect | E-mail | Web | 7. listopadu 2012 v 3:58 | Reagovat

Plagiarized stuff makes you angry? Do not get troubled! If you knew about online plagiarism checker, then you would better utilize it! In fact, I have plagiarized papers too!

14 Web page Web page | E-mail | Web | 11. listopadu 2012 v 4:20 | Reagovat

If you desire to learn more about our excellent Hire Developer service, please click up here.

15 Check here Check here | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 9:15 | Reagovat

Yeah absolutely very considerate for the elocutionists it was pleasant to read about this post! If you need to get a great job firstofall you need resume writing services. Study and don't forget - if you have to work and study at the same time, there areprofessionals who are ready to guidance you with your resume when you under time heaviness and looking for a great job.

16 best-essay-sites.com best-essay-sites.com | E-mail | Web | 12. listopadu 2012 v 9:15 | Reagovat

If you are not able to handle your writing assignments on your own, then it will be more useful to you to buy essay papers, term and research papers at writing services. Owing to professional custom papers review (best-essay-sites.com), you will come across the writing company which satisfies all your needs.

17 here here | E-mail | Web | 21. listopadu 2012 v 23:22 | Reagovat

If you are a freshman searching for trustworthy agency, visit this website (primewritings.co.uk) and get essay service uk.

18 essay papers for sale essay papers for sale | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 0:13 | Reagovat

Because of the busy way of life young people choose to buy an essay online than produce their writing tasks by themselves. Check the Web site (best-writing-service.com) and I give you 100% guarantee that you receive fast custom writing support.

19 college essay college essay | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 0:51 | Reagovat

Hey people! Everyone who is willing to receive good research papers, needs to reach me. My mate is a great academic papers writer who works for essay writing service. Furthermore, I can easily guaranty that quality of writing will be high.

20 custom writing custom writing | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 0:51 | Reagovat

It does not matter what kind of assignment you have, professional writing online assistance is 100% guaranteed, in case you simply press over here in order to purchase excellent custom college essays!

21 buy term paper buy term paper | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 2:21 | Reagovat

I don't realize exactly how do term papers writing corporations work, nonetheless, I know that they are based on high quality. Hence, I usually buy essays having no reasons for hesitation.

22 custom term paper custom term paper | E-mail | Web | 16. prosince 2012 v 7:22 | Reagovat

Check the following Internet site (bestcustompapers.com) if you want to buy custom essays created by expert wordswiths. This company offers first-rate persuasive essay writing.

23 Research Paper Guidelines Research Paper Guidelines | E-mail | Web | 22. února 2013 v 4:28 | Reagovat

Bad accomplished online essays will destroy your degree. Though, if you buy term paper of very high quality, everything would be great.

24 custom essay paper custom essay paper | E-mail | Web | 25. února 2013 v 23:20 | Reagovat

But I am not such kind of person, and hence I need to buy an essay writingscentre.com from paper writing company which works on the Net.

25 buy dissertation buy dissertation | E-mail | Web | 27. února 2013 v 15:41 | Reagovat

If you don't bug out after what you demand, you'll never have it. If you don't ask, the explanation is always no. If you don't get used to   custom dissertation , you're forever in the consistent place.

26 buy dissertation buy dissertation | E-mail | Web | 5. dubna 2013 v 1:00 | Reagovat

I think it's delightful, because it brandish a very academic-focussed attitude. Preserving the forthrightness of the academic system seems to be a order, although ingenuously disallow recompensed ads for such a service seems a forceless response. When the concern is known by your friends who were enlivened with the results of the collaboration, about this address that  for the dissertation service quality.

27 Mila Mila | Web | 28. července 2013 v 10:50 | Reagovat

Užitečné info, díky.

28 tOMÁŠ tOMÁŠ | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 8:56 | Reagovat

Pyreneje znám už kompletně nazpaměť, SKORO BYCH JE DOKÁZAL PŘEJÍT BEZ MAPY, ALE JENOM SKORO :)

29 custom research papers custom research papers | E-mail | Web | 10. září 2013 v 14:05 | Reagovat

Have not found prime custom writing papers assistance yet? View this Top WritingService company to receive custom essays cheap from the trustworthy online store.

30 uggs outlet uggs outlet | E-mail | Web | 23. října 2013 v 19:05 | Reagovat

Have you believed about adding some cultural bookmarking buttons to these blogs. A minimum of for fb.

31 political essays political essays | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 4:59 | Reagovat

But if active learning people want to draw up essay paper solely they could find information about science essays types on their site, and get in touch with their 24/7 customer live support if they have any questions.

32 essay example essay example | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 5:29 | Reagovat

Other online services provided custom management essay help "goldessays.com" on each probable question about writing homework assignments.

33 cheap beats by dre pro cheap beats by dre pro | E-mail | Web | 25. listopadu 2013 v 10:12 | Reagovat

I went more than this web website and i conceive you've a great deal of superb details, saved to favorites (:.

34 Karel Karel | E-mail | Web | 17. prosince 2013 v 12:50 | Reagovat

Tam je těžký a náročný terén, na který je potřeba kvalitní obuv

35 Jane Jane | E-mail | Web | 30. října 2014 v 15:56 | Reagovat

Ve Francii jsem byla, ale zatím mě zaujaly na magazínu topwomen i nějaké zajímavé tipy na výlety v ČR http://topwomen.cz/kategorie/cestovani/

36 online assignment writing help online assignment writing help | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 7:20 | Reagovat

Thanx for sharing such useful post keep it up.

37 MBA Assignment Help MBA Assignment Help | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 7:41 | Reagovat

Things are very open and intensely clear explanation of issues. was truly information. Your website is very beneficial.

38 Bio Assignment Help Bio Assignment Help | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 7:54 | Reagovat

I’m really impressed with your article, such great & usefull knowledge you mentioned here

39 Do My C Programming Project Do My C Programming Project | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 8:06 | Reagovat

Pretty helpful material, much thanks for this article

40 Quality Content Writing Services Quality Content Writing Services | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 8:22 | Reagovat

by visiting this site I found cool stuff here keep it up.

41 help with coursework writing service help with coursework writing service | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 8:36 | Reagovat

I appreciate this work amazing post for us I like it.

42 Finance Homework and Project Finance Homework and Project | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 8:49 | Reagovat

only professional writers can make this kind of material, cheers

43 java homework solutions java homework solutions | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 9:01 | Reagovat

The leading assignment help UK firm offers state of the art services to its clients with a promise of delivering all the required work well within the deadline.

44 Law Project Help Law Project Help | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 9:15 | Reagovat

This is really great work. Thank you for sharing such a good and useful information here in the blog for students.

45 Help With Psychology Projects Help With Psychology Projects | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 9:27 | Reagovat

I am so happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that's at the other blogs.

46 Street view Street view | E-mail | Web | 25. května 2017 v 10:28 | Reagovat

•    I've read all of your  information that you shares in your article and I love it. Many thanks for showing this post. I enjoy it.

47 Do my Essay Do my Essay | E-mail | Web | 23. června 2017 v 11:31 | Reagovat

I need you to thank for your season of this superb read!!! I definately appreciate each and every piece of it and I have you bookmarked to look at new stuff of your blog an unquestionable requirement read blog!!!!

48 Dissertation Writers Dissertation Writers | E-mail | Web | 23. června 2017 v 12:55 | Reagovat

Answers for hoteliers all inclusive, which extend from a spotless format based site to a modern channel supervisor that handles the online conveyance of convenience suppliers.

49 Write My Essay Write My Essay | E-mail | Web | 23. června 2017 v 13:28 | Reagovat

I personally like your post; you have shared good insights and experiences. Keep it up.

50 AssignmentHelpOnline AssignmentHelpOnline | E-mail | Web | 22. července 2017 v 11:31 | Reagovat

Thanks a lot for sharing it, that’s truly has added a lot to our knowledge about this topic. Have a more successful day.

51 Flossiepef Flossiepef | E-mail | 25. července 2017 v 21:49 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170725

52 CarolynPlece CarolynPlece | E-mail | 5. srpna 2017 v 20:33 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

53 Dannymep Dannymep | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 15:51 | Reagovat

ВНИМАНИЕ!!! Ядекс и отношение к клиентам смотреть всем!!!
Посмотрел и был в ШОКЕ....
Вот ссылка на Ютуб
https://www.youtube.com/watch?v=IdYDpLcuVnA

54 http://asphelponline.com/ http://asphelponline.com/ | E-mail | Web | 20. září 2017 v 8:13 | Reagovat

I like your article

55 Caseism.com Caseism.com | E-mail | Web | 20. září 2017 v 8:14 | Reagovat

This post is truly astonishing one! I was pleased to peruse this, all that much valuable.

56 BethanyRna BethanyRna | E-mail | Web | 6. října 2017 v 21:16 | Reagovat

http://esma.xyz/story.php?title=canada-drugs-24-canadian-online-pharmacy

57 AlysonMkw AlysonMkw | E-mail | Web | 11. října 2017 v 19:42 | Reagovat

http://www.fontspace.com/profile/Modafinil5

58 Dol77larEn Dol77larEn | E-mail | 14. října 2017 v 14:52 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

59 BethanyEnt BethanyEnt | 30. října 2017 v 15:26 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and complained about his wakefulness. I totally told him to <a href=http://www.scoop.it/t/general-information-104/p/4087058247/2017/10/18/globerx24-com>source</a> and deal with it.

60 abcya abcya | E-mail | Web | 3. listopadu 2017 v 17:21 | Reagovat

I really appreciate the kind of topics you post here. Thanks for sharing us a great information that is actually helpful.

61 Kids room Murals Kids room Murals | E-mail | Web | 14. prosince 2017 v 11:07 | Reagovat

I haven't been to this kind of a post before, but when I came across it I realized that I could have been missing a lot. You do have a way of explaining issues, giving everyone the chance to fully understand your point. With the link provided, finding the best shops with quality kid’s room murals is easy. We offer the best services, which come at very affordable rates.

62 Timothynaike Timothynaike | E-mail | Web | 13. ledna 2018 v 20:58 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/ooZHo68r

best ways to make money 2016 uk, paypal money request pending, 777 free online casino slot, paypal transfer money from debit card, how much do you make with online surveys, online casino uk review, casino online subtitulada 1995, amazon credit card balance transfer
, 27 ways stay at home moms can make money, make money online now, paypal transfer debit card, how to make money on facebook apps, how to earn money from paid surveys, how to make easy money in toronto, make money from home typing uk, i need quick money online, make money doing surveys app, top 10 online money earning sites in india, how much money can i make surveys
, betonline live casino, can i cash a postal money order online, best way to make money online uk, deposit money order online usaa, how to make money in forex trading, make money doing surveys at home, online casino no deposit bonus for iphone, how to earn money from internet site

63 imvu downloadareld imvu downloadareld | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 18:10 | Reagovat

imvu download

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama